Our product range includes a wide range of plcs vfd panel and crane control panel.
₹ 31000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Voltage Rating | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Operating Voltage | 440v |
| Usage/Application | Industrial |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 8500.00 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Continuous Operating Time | 24houres |
| Rated Voltage Insulation | 415vac |
| Housing Material | CRC SHEET |
| IP Rating | 1p 54 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India