Providing you the best range of mv switchgear panel, ltct electrical meter panel and acb distribution panel with effective & timely delivery.
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 415 V |
| Current Rating | 200A |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
₹ 12010 / Piece Get Latest Price
| Phase | 3 - Phase |
| Automation Grade | Manual |
| Rated Current | 500 Amp |
| Voltage Rating | 440 V |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP54 |
| Power | 50kW |
| Brand | L&T |
| Usage/Application | LTCT Panel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 50600 / Piece Get Latest Price
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Power Distribution |
| Voltage | 440V |
| Phase | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finished | Powder Coated |
| Body Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India