Our range of products include industrial three phase meter panel, lt metering panel, 3phase eb metering mccb panel and ltct panel.
₹ 7600 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Type of Control Panel | lt meter panel |
| Usage/Application | EB SERVICE PANEL |
| Dimension | sqare |
| Operating Voltage | 440vac |
| Degree of Protection | ip54 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6900 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 440V |
| Frequency | 50 Hz |
| Body Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 36 kV |
| Current Rating | 200 A |
| Frequency | 50hz |
| Color | simense gray |
| Sheet Thickness | 1.6MM crc sheet |
| Mounting Type | floor mounting |
| Warranty | 1year |
| I Deal In | New Only |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 13500 / Piece Get Latest Price
| Operating Voltage | 440VAC |
| Voltage Rating | 415vac |
| Type of Control Panel | lt meter panel |
| Warranty | 1 |
| Usage/Application | Motor Control |
| Brand | L&T |
| Phase | 3 - Phase |
| Power | 112kw |
| IP Rating | Ip 54 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India