Providing you the best range of ltct metering panel 100hp, lt ct meter box and ltct meter panel with effective & timely delivery.
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Rated Voltage | 440V |
| Phase | Three Phase |
| Service Include | Material |
| Service offered | Control Panel |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Bus Bar | Copper |
₹ 13600 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 200A |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 22 KV |
| Type | Dry Type |
| Frequency | 50HZ |
| Usage/Application | LTCT METEERING PANEL |
| Features | Waterproof |
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 112kw |
| Brand | L&T , ABB, Legrand |
| Material | CRCA |
| Bus Bar | Copper |
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India