Offering you a complete choice of products which include meter panel board, electric meter box three phase and three phase electrical power control panel.
₹ 12600 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Current Rating | 200A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Type of Control Panel | EB meter panel |
| Color | Auqa Green |
| Cable Entry | Bottom |
| Operating Voltage | 440VAC |
| Degree of Protection | IP54 |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
Minimum order quantity: 1 Piece
Established in the year 2017, at Coimbatore, Tamil Nadu, We “Innovative Electrical Solution” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Manufacturer And Trader of PLC Panel, MCC Panel
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Current Rating | 100A |
| Material | CRCA |
| Bus Bar | Copper |
| Phase | Three Phase |
| Power | 10 HP |
| Usage/Application | Power Distribution |
| Body Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Rated Voltage | 415 V |
| Voltage | 440V |
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India