Manufacturer of a wide range of products which include mv panel and industrial mcc and ssb control panel.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 440 V |
| Current Rating | 800A |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | CRCA |
| Bus Bar | Copper |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 15700 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| IP Rating | IP54 |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finished | Powder Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India