Providing you the best range of apfc electrical control panel and power factor correction panel with effective & timely delivery.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 200A |
| Phase | 3 - Phase |
| Type | Medium Voltage |
| Rated Voltage | 415 V |
| Material | Sheet Metal |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Cable Entry | Bottom |
| Usage/Application | Industrial |
₹ 25700 / Piece Get Latest Price
| Degree of Protection | ip54 |
| Operating Voltage | 440VAC |
| Dimension | sqare |
| Type of Control Panel | apfc panel and capacitor panel |
| Rated Voltage | 415vac |
| Power Rating | 100kw |
Minimum order quantity: 1 Piece
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India