Manufacturer of a wide range of products which include electrical control panel with plc, packing machine vfd & drive control panel and ac servo drives and motor.
₹ 16100 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Usage/Application | electrical motor control panel |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Material | Sheet Metal |
| Input Current | 20 Amp |
| Mounting Type | Panel |
| Voltage | 440V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
motor control panel
₹ 8700 / Piece Get Latest Price
| Degree of Protection | ip54 |
| Operating Voltage | 220vac |
| Type of Control Panel | speed control vfd panel |
| Power | 440/220vac |
| Brand | Delta |
| Usage/Application | industrial rolling machine |
₹ 8700 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage | 440VAC |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Brand | delta,ABB,Siemens,GE |
| Output Power | 220VAC |
| Output Current | 16AMPS |
Minimum order quantity: 1 Piece
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India