Pioneers in the industry, we offer motor control panel&switch gear panel, electric vfd control panel and plc control panel from India.
₹ 21500 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Type | Medium Voltage |
| Material | Sheet Metal |
| Voltage | 440vac |
| Brand | Schneider |
| Frequency | 50 Hz |
| Color | SIMENSE GRAY |
| Size | 2500MM |
| Warranty | 2YEAR |
| Power Consumption | 4000AMPS |
| Power Source | EB DG OPATION PROVIDED |
| Operating Voltage | 440vac |
₹ 21500 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage Rating | 415 V |
| Material | MS |
₹ 8760 / Piece Get Latest Price
| Panel Type | PLC |
| Display Type | Digital |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Power Distribution |
| IP Rating | IP33 |
| Frequency Range | 50 Hz |
| Mounting Type | Rack Mount |
| Input Voltage | 440v |
| Current | 20 Amp |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India