Providing you the best range of automatic power factor capacitor panel and 200 kvar capacitor panel with effective & timely delivery.
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Usage | Industrial |
| Rated Voltage | 415 V |
| Panel Make/ Brand | Rittal |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | CRC Sheet |
| IP Rating | IP 65 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 81000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 630A |
| Type | Medium Voltage |
| Material | Sheet Metal |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Frequency | 50HZ |
| Usage/Application | Textile |
| Brand | l&t, ABB,siemens |
| Voltage | 440vac |
| Automation Grade | Automatic |
| Cable Entry | Bottom |
| Phase | 3 - Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India