Our product range includes a wide range of ltct meter panel board and mcc electrical control panel and switch gear panel.
₹ 14500 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Current Rating | 200A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 110KW |
| Brand | L&T |
| Material | CRCA |
| Bus Bar | Copper |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | LTCT METER |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 630A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Type of Control Panel | MCCB PANEL |
| Mount Type | FLOOR MOUNTING |
| Power | 100kw |
| Brand | L&T ,ABB,SCHNEIDER |
| Phase | Three Phase |
| Bus Bar | Aluminium |
| IP Rating | IP40 |
| Voltage | 440v |
Minimum order quantity: 1 Piece
Arul Kumar (Proprietor)
Innovative Electrical Solution
First Floor,No.6/23, B Krishna,Complex, Chettipalayam Road,Above, Sbi Atm, Pappampatti
Ondipudur, Coimbatore - 641016, Tamil Nadu, India